Maratons - Pēdu testi

Skriešanas gaitas analīze (Pēdu testi)

Skriešanas gaitas analīzi (pēdu testus) mūsu veikalā ir iespējams veikt jebkurā laikā un tie ir bez maksas

Kā tas var uzlabot skriešanas efektivitāti?

• Gaitas analīze sniedz jums svarīgu informāciju par Jūsu skriešanas stilu

• Tas palīdz jums saprast pēdu pronācijas līmeni

• Tas dos Jums ieskatu jūsu kāju un ķermeņa kustībā, lai precizētu jomas, kas var ietekmēt skriešanas efektivitāti

• Mērķis ir atrast skriešanas apavus, kas padara Jūsu skriešanu ērtāku

• Ar to Jūs varat arī izbēgt no potenciālam traumām, kas var rasties valkājot nepareiza tipa skriešanas apavus

Skriešanas gaitas analīze sniedz skrējējam būtisku informāciju par viņu skriešanas stilu. Tas ir svarīgi, jo tikai zinot savu skriešanas stilu ir iespējams izvēlēties pareizus skriešanas apavus.

Liela uzmanība skriešanas gaitas analīzē tiek pievērsta pronācijas pakāpes noteikšanā. Pronācija ir dabiska pēdas velšanās uz iekšpusi pēc papēža ārējā daļas atsišanās pret zemi. Šī velšanās darbojas kā amortizators kājai un ķermenim, lai optimāli sadalītu trieciena spēku, kas rodas no papēža sitiena pret zemi.

  • Pārpronācija ir tad, kad pēdas velšanās uz iekšu ir pārāk liela
  • Nepietiekama pronācija (vai supinācija), ir tad, ja kājas velšanās uz iekšpusi ir nepietiekama.

Skriešanas gaitas analīze saskaņo skrējēja pronācijas līmeni ar atbilstošu skriešanas apavu tipu, ar mērķi līdzsvarot pārpronāciju vai nepietiekamu pronāciju, tādejādi palīdzot samazinot traumu risku un uzlabojot skriešanas efektivitāti.

KĀ NOTIEK SKRIEŠANAS GAITAS ANALĪZE?

Tā ietver pāris minūšu skrējienu uz skrejceļa, kura laikā tiek filmētas skrējēja kājas. Tad nofilmētais materiāls tiek palēnināts un detalizēti izpētīts. Tālāk tiek izskaidrots redzētais. Pēc tam, atbilstoši analīzes rezultātam, skrējējs var izmēģināt dažādus atbilstošus skriešanas apavus, kas arī tiek filmēts. Gala rezultātā, salīdzinot nofilmēto skriešanu ar dažādiem apaviem, tiek ieteikts atbilstošākais no tiem.

Papildus tam, ka tiek piemeklēti atbilstošākie skriešanas apavi, skriešanas gaitas analīze parāda arī kopējo kāju un ķermeņa kustību, kas dod papildus informāciju. Palēninot video ierakstu un detalizēti apskatot dažādas skriešanas soļa fāzes, mēs varam palīdzēt identificēt konkrētas kustības, kas var potenciāli radīt traumas vai ietekmē skriešanas efektivitāti.